Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz
  • Polski
  • Lietuviškai
  • English

Zasadniczym punktem naszej oferty jest kremacja- spopielenie zwłok zmarłych. Jest to jedna z najstarszych form pogrzebu. Od lat kremacja zwłok jest powszechnie stosowana w Holandii i innych krajach Europy Zachodniej. W Polsce spopielanie zwłok powoli zaczyna funkcjonować w świadomości społecznej.

 

Zaawansowana technologia

Nowoczesna kremacja, którą oferuje nasz zakład to proces nieszkodliwy i całkowicie bezpieczny. Dysponujemy zaawansowanym technologicznie piecem kremacyjnym Merkur firmy Kalfrisa. Jest to piec przystosowany do potrzeb naszego zakładu wynikających z jego lokalizacji- zaprojektowany został do zastosowania w obszarach o mniejszym zaludnieniu. Pozwala on na wykonanie 5-6 kremacji dziennie. Czas kremacji to 80-90 minut. Linia Merkur to piece o największej wytrzymałości wśród pieców dostępnych na rynku.

 

Akcesoria pogrzebowe

W krematorium Acheron mają Państwo szeroki wybór ekologicznych trumien do kremacji oraz różnego rodzaju urn na prochy zmarłego. Ponadto, w naszej ofercie znajdują się wszelkie elementy dekoracyjne, jak np. kwiaty. Proponujemy też pomoc w doborze akcesoriów pogrzebowych, czy nekrologu.

 

Ostatnie pożegnanie

Pozostawiamy do Państwa dyspozycji elegancką, kameralną salę pożegnań oraz możliwość uczestnictwa w ceremonii pochówku poprzez transmisję online. Pozwoli to na ostatnie pożegnanie zmarłego również przez bliskich, którzy z jakiegoś powodu nie są w stanie dotrzeć na ceremonię osobiście.

 

EKSHUMACJA ZWŁOK

 

Dostosowując się do szczególnych potrzeb świadczymy ponadto usługę ekshumacji zwłok- wydobycia ciała zmarłego z grobu ziemnego (generalnie w celu późniejszej kremacji). Według prawa polskiego ekshumacja może zostać wykonana na umotywowaną prośbę osoby uprawnionej do pochowania zwłok, a więc:

  • małżonka,
  • krewnego zstępnego (dzieci i wnukowie zmarłego),
  • krewnego wstępnego (rodzice zmarłego),
  • krewnego bocznego do 4 stopnia pokrewieństwa (rodzeństwo i kuzyni zmarłego),
  • powinowatego w linii prostej do 1 stopnia (zięć, synowa, teściowie zmarłego).

Zgodę na ekshumację zwłok musi ponadto wyrazić powiatowy inspektor sanitarny.

Ekshumacja zwłok wykonywana jest w okresie od 16 października do 15 kwietnia. Przeprowadzana powinna być we wczesnych godzinach rannych. Tylko w uzasadnionych przypadkach dopuszcza się wykonanie ekshumacji w innym terminie (taką decyzję może podjąć inspektor sanitarny).

 

 

ACHERON – GWARANCJA PROFESJONALIZMU

 

Nasze krematorium proponuje usługi profesjonalne, wykonywane przez kompetentną kadrę. Idąc z duchem czasu staramy się sprostać wysokim oczekiwaniom klienta oraz rosnącym wymaganiom branży. Współpracując z naszym zakładem mogą być Państwo pewni, że pogrzeb bliskiej osoby będzie uroczystością podniosłą, piękną i pełną wdzięczności.